Laupäev, 17. jaanuar koosnes kolmest osast. Kui reedel tegime tugevat rühmatööd ja ajude ragistamist, siis laupäeval oli mitmete „üllatusmunade“ avamine. Laupäev oli uute leidude päev.
Reedel kuulsin mõnegi osaleja suust: „Vot homme on tõeliselt põnev päev, siis kuuleb paljude uute leidude kohta. Saab uusi rakendusi, mida oma töös kasutada ning teistele õpetada. Kas sul on juba oma esitlus valmis? Mida tutvustad?“

Uusi leide oli tõesti palju, huvitavaid ning kasulikke.

Rühmatöö „Uued leiud“ esitlused kuulatud/esitletud, ootas ees hääletamine. See oli raske, kuna häid äppe oli ju mitu ning kõigile tahtnuks hääle anda ja nad võidule upitada.

Populaarsemad olid: Zoom.us – videokonverentsi loomiseks; TeamViewer – lihtne, kiire ja kindel töölaua jagaja; Desmos visuaalne matemaatika ja palju teisi.

Päeva teine osa oli planeeritud paralleelsete töötubade vahel. Osaleda sai „Äpi loomine töövahendiga MIT App Inventor 2“ töötoas, mille tulemusena valmis kaks mobiilirakendust. Teine töötuba oli „Animatsiooni loomine nutiseadmega“, kus katsetati erinevaid rakendusi Androidile ja iPad’ile ning valmis nii mõnigi animatsioon. Näiteks PicPac, mis oli igati sobilik Taagepera lossi 🙂 Mulle tundus, et äpi loomise rühmas käis tõsine mõtlemine ja programmeerimine, kuid animatsioonis oli tõsisele tööle lisaks ka fun. Kostis lõbusat naeru, järelikult oli töö ja lõbu käsikäes. Nii peabki olema – õppimine läbi lõbu!

Tööpäeva kolmandas osas tutvustati Euroopa iTec projekti raames välja töötatud hindamismudelit, mille abil saab õpetaja või kool määratleda enda innovatsiooniküpsust ning lähtuvalt sellest planeerida nii kooli arenguvajadusi kui ka konkreetseid tegevusi klassiruumis.

Haridustehnoloogide talvekoolis sai end täis laetud põnevate teadmiste ja maitsvate söökidega. Talvekool lõppes innustavate sõnadega ning pandi paika uus kohtumine ehk siis uus tankla – suvekool. Haridustehnoloogide koolid ongi kui tanklad, kus seisatame koos ning tangime, et ikka sujuvalt edasi liikuda. Ootan juba põnevusega! Seniks püüan kõik uued oskused edasi anda, sest suvekooliks peab ju ruumi tekkima.

Bussiga Tallinna poole sõites sai vaadatud uskumatult positiivse alatooniga filmi „1+1“ ehk “Intouchables”, kus kaks peategelast õpivad teineteiselt elu nautimist. Õpime seda siis meiegi – haridustehnoloogid!

Kokkuvõtte kirjutas Carmen Roomets Saku Gümnaasiumist.